субота, 25 квітня 2020 р.

Тема 1. Вступне заняття. Ознайомлення учнів з загальною характеристикою кондитера. Безпека праці та пожежна безпека на підприємствах харчування.


Освітньо-кваліфікаційна характеристика кондитера
1.    Професія- 7412 Кондитер
2.    Кваліфікація- 3 розряд
3.    Кваліфцкаційні вимоги
     Повинен знати:  асортимент, рецептури і технологію виготовлення простих тортів, тістечок, поштучних кондитерських і хлібобулочних виробів масового попи-ту, включаючи заміс тіста і виготовлення кремів, начинок, вимоги до їх якості; ґату-нок борошна, його хлібопекарські якості; способи і прийоми оформлення виробів, техніку нанесення трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою або з нескла-дним поєднанням фарб; техніку і способи оздоблення виробів помадкою, марципа-ном, шоколадом, кремом; режим і тривалість випікання (смаження) виробів; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; правила роботи підприємств громадського харчування; санітарні правила для підприємств громадського харчування; основи раціональної організації робочих місць; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.
      Повинен уміти:  Готує прості масові торти, тістечка та інші поштучні кондитерські і хлібобулочні вироби з нанесенням трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою або з нескладним поєднанням фарб із різних видів сировини (борошняної, сирної маси або морозива). Виготовляє різні види тіста, кремів, начинок, фаршів; готує напівфабрикати, штампує, формує та викладає вироби на листи. Оздоблює вироби помадкою, марципаном, шоколадом, кремом тощо. Передає на га-рантування вироби з морозива. Випікає (смажить) вироби. Визначає готовність тіс-тових заготовок до випікання, садить їх у піч або у варильні (пекарські) шафи, сте-жить за процесом випікання, закінченням випікання (варіння) виробів, виймає їх, охолоджує.
      Загальнопрофесійні вимоги. Повинен: раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце; дотримуватися норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці й навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і небезпечних негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків; володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємств.

Інструкція з дотримання внутрішнього порядку та безпеки під час занять у навчально-виробничій лабораторії .
1. Загальні положення
1.1. До роботи в навчальній майстерні допускаються студенти, якi пройшли інструктаж iз техніки безпеки з вiдповiдним записом у журналі з техніки безпеки i підписами.
 1.2. Не можна заходити й перебувати в навчальній майстерні без навчального майстра або викладача.
 1.3. Робота в навчальній майстерні має проводитися тiльки в чіткій вiдповiдностi до розкладу занять i графіка роботи навчального майстра та студентів.
1.4. Заборонено псувати приміщення навчальної майстерні, меблі, технічні засоби навчання, навчально-методичні засоби, стендові матеріали, використовувати без потреби засоби надання першої медичної допомоги, особисті речі інших учасників навчально-виховного процесу.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Заборонено заходити до навчальної майстерні у верхньому одязi чи приносити його з собою.
 2.2. Заборонено заходити до навчальної майстерні без дозволу навчального майстра або викладача після початку навчального заняття.
 2.3. Заборонено приносити на робоче місце особисті речі, що не мають відношення до навчально-виховного процесу.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Не дозволяється працювати в навчальній майстерні без робочого одягу. 3.2. Заборонено ходити по майстерні без потреби, голосно розмовляти, порушувати робочу обстановку на занятті.
 3.3. Не дозволяється вмикати чи вимикати освітлення, електроприлади, устаткування, аудіо- чи комп’ютерну техніку без дозволу та присутності навчального майстра.
3.4. У випадку виникнення неполадок необхідно повідомити навчального майстра.
3.5. Не дозволяється відкривати фрамуги вікон для провітрювання без дозволу та присутності навчального майстра.
3.6. Не дозволяється користуватись мобільним зв’язком під час заняття.
3.7. Без дозволу навчального майстра не можна переходити на інше робоче місце.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Після закінчення навчального заняття кожен студент приводить у належний порядок своє робоче місце, а чергові проводять вологе прибирання та провітрювання навчальної майстерні.
4.2. Про недоліки в роботі електроосвітлення, аудіо-, комп’ютерної техніки, системи водопостачання, опалення, чи радіозв’язку, помiченi пiд час роботи, слід негайно повідомити навчального майстра.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
.1. У разі оголошення про аварійну ситуацію, слід залишити приміщення під керівництвом навчального майстра або викладача, дотримуючись схем евакуації з навчальної майстерні, не створюючи паніки та не наражаючи на небезпеку здоров’я і життя учасників навчально-виховного процесу.
5.2. Такі ж дії слід виконати і при виявленні пожежі, стороннього запаху, іншій нетиповій ситуації.
 5.3. У разі недотримання студентами вимог з охорони працi та пожежної безпеки адмiнiстрацiя інституту може притягти їх до дисциплінарної та адмiнiстративної вiдповiдальностi. Неакуратність, неуважність, недостатнє вміння працювати з інструментами, приладдям та устаткуванням, невиконання правил охорони праці та пожежної безпеки можуть призвести до нещасного випадку.
Інструкція з охорони праці   з пожежної безпеки для студентів
1. Загальні положення
1.1. Інструкція вивчає організаційні і технічні заходи щодо пожежної профілактики з метою недопущення розповсюдження пожежі на випадок її виникнення.
1.2. Кожен працівник зобов'язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі — вжити всіх залежних від нього заходів для врятування людей і її гасіння.
1.3. Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридорні тамбури повинні 30 бути постійно вільними.
1.4. У навчальних кабінетах парти, столи, стільці необхідно встановлювати так, щоб не заставляти виходів із кабінетів.
1.5. У навчальних майстернях слід суворо дотримуватися протипожежного режиму. Споруди, приміщення повинні постійно утримуватись у чистоті.
1.6. У майстернях не повинно бути запасу матеріалів із дерева більше, ніж на один день.
1.7. Увесь пожежний інвентар і обладнання треба утримувати у справному стані, розміщувати на видних місцях.
1.8. На території не дозволяється розкладання вогнищ, спалювання сміття. 1.9. У приміщеннях забороняється палити і розкидати недопалки та запалені сірники.
2. Вимоги пожежної безпеки перед початком роботи
2.1. У фізичних і хімічних лабораторіях, кабінетах, коморах реактиви та інші речовини й матеріали потрібно зберігати у шафах, що замикаються, ключі від яких повинні бути у викладачів.
2.2. Забороняється використовувати електроприлади із пошкодженою ізоляцією, зберігати біля них рідини, які легко загоряються, обгортати папером або тканиною електричні лампи.
2.3. Не працювати на несправному обладнанні.
2.4. У фізичних та хімічних кабінетах забороняється працювати студентам із реактивами, електричними та іншими нагрівальними приладами без дозволу викладача, керівника.
2.5. Перед початком роботи на газовому обладнанні перевірити наявність газу у приміщенні, тяги, герметичність газопроводу, положення газових кранів. При виявленні запаху газу не запалювати сірників, не вимикати і не вмикати електроприладів, викликати аварійну газову службу.
2.6. Перед початком роботи на електрообладнанні перевірити наявність і надійність кріплення захисних засобів і з'єднання захисних засобів та захисного заземлення, занулення.
3. Вимоги пожежної безпеки під час виконання робіт 
3.1. Виконувати лише ту роботу, з якої пройшли інструктаж, не передоручати роботу іншим особам.
3.2. Забороняється використовувати пожежний інвентар та обладнання для господарських та інших потреб, не пов'язаних із пожежогасінням.
3.3. Під час експлуатації електроустановок не дозволяється - використовувати кабелі і проводи із пошкодженою ізоляцією або такою, що втратила захисні властивості; - залишати під напругою електричні проводи і кабелі з неізольованими кінцями; - переносити ввімкнені прилади та ремонтувати обладнання, яке перебуває під напругою; - залишати без догляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, обладнання; - користуватися пошкодженими (несправними) розетками; - зав'язувати і скручувати електропроводи; - застосовувати саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам ПУЕ щодо переносних (пересувних) електропроводів; - використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, кип'ятильники тощо) без негорючих підставок та у приміщеннях, де їх застосування не передбачене.
3.4. Забороняється самостійно усувати несправності електромережі і електрообладнання.
3.5. В лабораторіях забороняється працювати студентам із реактивами, електричними та іншими нагрівальними приладами без нагляду викладача. 3.6. Зварювальні роботи під час ремонту системи опалювання, водопостачання, каналізації можуть проводитися тільки з дозволу директора. 4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Щоденно після закінчення занять у кабінетах, майстернях, лабораторіях викладачі, лаборанти, майстри виробничого навчання повинні уважно оглядати всі приміщення, що закриваються, вимикати електроприлади, освітлення, усувати виявлені недоліки. 32
4.2. Після закінчення роботи слід прибрати сміття, відходи та виробничі обрізки.
4.3. Після кожного заняття необхідно усі пожежо-, вибухонебезпечні речовини та матеріали винести із аудиторій у спеціально виділені та обладнані приміщення.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. У випадку виникнення пожежі дії працівників навчального закладу мають бути спрямовані на створення безпеки людей, в першу чергу студентів, їхнє рятування та евакуацію.
5.2. Кожен працівник, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів тощо), зобов'язаний - негайно повідомити про це за телефоном 101 пожежну частин; (при цьому слід чітко назвати адресу, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище); - сповістити про пожежу директора, його заступників; - організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння.
5.3. Директор, його заступники, що прибули на місце пожежі зобов'язані: - здійснювати керівництво евакуацією людей та гасіння пожеж до прибуття пожежних підрозділів; - організувати вимкнення мереж електро- та газопостачання і здійснення інших заходів, які сприяють ліквідації пожежі; - із метою запобігання пожежі викладачам, майстрам не можна за лишати студентів без нагляду з моменту виявлення пожежі до її ліквідації - залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі потрібно зачинити за собою всі двері і вікна; - організувати перевірку наявності всіх студентів, працівників, евакуйованих з будівлі за списками і журналами. Інструкція з охорони праці під час роботи з електричним водонагрівачем
1. Загальні положення
1.1. Ця інструкція є обов'язковою для всіх, хто виконує роботи з електричним водонагрівачем.
 1.2. Працівники повинні знати, що неправильна експлуатація електричного водонагрівача, недбалий догляд за ним може призвести до пожеж, вибухів, опіків та інших нещасних випадків.
2. Вимоги до безпеки перед початком роботи
2.1. До користування електричним водонагрівачем можуть бути допущені особи, які пройшли навчання щодо експлуатації побутових; електричних приладів.
2.2. До початку роботи працівник повинен: - перевірити приміщення щодо безпечних умов праці, наявність засобів індивідуального захисту від ураження електричним струмом; - знати правила надання першої невідкладної допомоги та практичного застосування штучного дихання при ураженні електричним струмом; - переконатися в тому, що водонагрівач заповнений водою, а запобіжний клапан знаходиться в робочому стані.
3. Вимоги до безпеки під час роботи
3.1. Для користування водонагрівачем необхідно: - увімкнути водонагрівач в електричну мережу, виконуючи запобіжні заходи (сухі руки, наявність гумового килимка на підлозі, справність розетки тощо); - перевірити, чи перекритий кран централізованої подачі гарячої води на харчоблок; - відкрити всі крани, що розташовані після патрубка добору гарячої води; - відкрити всі крани, що розташовані до патрубка подачі холодної води (ознакою остаточного заповнення водонагрівача є безупинне витікання води з крана змішувача); - перекрити крани в місцях водорозбору.
3.2. Увімкніть зовнішній вимикач живлення (чи автоматичний вимикач) 34 водонагрівача. Після початкового нагрівання водонагрівач готовий до експлуатації.
3.3. При відкриванні крана гарячої води на змішувачі матимете гарячу воду з водонагрівача.
3.4. Якщо водонагрівач не планується використовувати тривалий час, то його необхідно від'єднати від електромережі й осушити.
3.5. У процесі роботи водонагрівача працівник повинен слідкувати за наявністю холодної води та електричної напруги.
3.6. Водонагрівач має двополярний автоматичний запобіжник безпеки, який автоматично розмикає ланцюг електроживлення нагрівання у випадку перевищення температури води вище норми. Цей запобіжник може спрацювати при транспортуванні і стрибках напруги. Повернення у робоче положення здійснюється вручну після встановлення чинника, що призвів до спрацювання автоматики, і тільки після узгодження з фахівцями центру технічного обслуговування.
3.7. Водонагрівач необхідно утримувати у чистоті, не допускати його забруднення.
 3.8. Забороняється: - прикріпляти до водонагрівача мотузки; - сушити на водонагрівачі білизну; - експлуатацію приладу в умовах підвищеної вологості (більше 80 %); - використання нестандартних витратних матеріалів і запасних частин; - унесення змін і доробок споживачем при механічних ушкодженнях, під час стороннього втручання, за невиконання вимог інструкції з експлуатації.
 4. Вимоги до безпеки після закінчення роботи
4.1. Відключити водонагрівач від електромережі.
4.2. Осушити. Для цього потрібно перекрити подачу в нього холодної та вихід гарячої води, від'єднати запобіжний клапан (у тому випадку, якщо заздалегідь не був передбачений додатковий монтаж трійника та зливного крана між запобіжним клапаном і водонагрівачем), відкрити всі крани на виході, злити воду.
4.3. Перевірити зовнішній та внутрішній стани водонагрівача. 35
4.4. Перш ніж здійснювати будь-які роботи з профілактики чи ремонту водонагрівача, необхідно відключити його від електромережі через головний (автоматичний) вимикач.
4.5. При виявленні несправностей, які не викликані відсутністю подачі холодної води, електроенергії, звернутися за технічною допомогою до сервісного центру.
5. Вимоги до безпеки в аварійних ситуаціях
 5.1. При виникненні перешкод у роботі водонагрівача негайно відключити її від електроживлення і звернутися по допомогу до кваліфікованого спеціаліста з ремонту електротехніки.
5.2. У разі виникнення пожежі в приміщенні негайно відключити всі електроприлади від мережі, викликати пожежну частину за телефоном 101, повідомити адміністрацію навчального закладу, приступити до гасіння наявними засобами пожежогасіння.
5.3. У разі отримання травм повідомити про це директора навчального закладу або особу, яка його заміняє, надати першу долікарську допомогу і звернутися до лікаря.
5.4. При ураженні електричним струмом негайно відключити напругу, організувати надання першої (долікарської) допомоги, а у разі необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 103.
5.5. Виконувати всі вказівки директора навчального закладу або особи, яка його заміняє.
Інструкція з охорони праці під час роботи з мікрохвильовою піччю
1. Загальні положення
1.1. Ця інструкція є обов'язковою для всіх, хто працює з мікрохвильовою піччю.
1.2. Працівники повинні знати, що неправильна експлуатація мікрохвильової печі, недбалий догляд за нею може призвести до пожежі, вибухів, опіків та інших нещасних випадків.
1.3. До користування мікрохвильовою піччю допускаються особи, які пройшли навчання щодо експлуатації побутових електричних приладів.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Установку і перше введення в експлуатацію здійснювати згідно з інструкцією з експлуатації мікрохвильової печі, скориставшись допомогою тільки кваліфікованого спеціаліста з мікрохвильового обладнання.
2.2. До початку роботи працівник повинен: - перевірити приміщення щодо безпечних умов праці, наявності засобів індивідуального захисту від ураження електричним струмом; - знати правила надання першої невідкладної допомоги та практичного 40 застосування штучного дихання при ураженні електричним струмом; - переконатися в тому, що дверцята, ущільнювачі, які герметизують піч, стінки печі неушкоджені. Експлуатація печі у випадку виявлення ушкоджень неприпустима й може бути відновлена тільки після ремонту печі кваліфікованим фахівцем; - підготувати тільки той тип посуду, що підходить для мікрохвильової печі; - з силою обернути рухомий нагрівач. Якщо рухомий нагрівач ушкоджений, то піч не можна використовувати доти, поки вона не буде відремонтована кваліфікованим технічним спеціалістом - не робити спроб самостійного регулювання або ремонту дверцят, панелі керування, блокувальних контактів або будь-яких інших частин печі;
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Для користування мікрохвильовою піччю необхідно: - увімкнути піч в електричну мережу, дотримуючись запобіжних заходів (сухі руки, наявність гумового килимка на підлозі, справність розетки тощо); - перевірити, чи посуд, який використовується, підходить для мікрохвильової печі; - підготувати продукти згідно з відповідними рекомендаціями та інструкціями, які додаються.
3.2. Усі операції з приготування в мікрохвильовій печі проводити, дотримуючись вимог відповідних інструкцій.
3.3. Не залишати піч без нагляду, частіше заглядати усередину, щоб переконатися, що процес приготування проходить нормально.
 3.4. Якщо піч не використовується, то рекомендується поставити в неї склянку з водою.
3.5. У процесі роботи печі працівник повинен слідкувати за наявністю електричної напруги.
3.6. Не включати піч, коли вона порожня.
3.7. Піч необхідно утримувати в чистоті, не допускати її забруднення.
3.8. Забороняється - включати піч, коли вона порожня; 41 - сушити в мікрохвильовій печі одяг; - користуватися газетами замість паперових рушників; - використовувати посуд, який не підходить для мікрохвильової печі; - мити обертовий піднос у воді відразу після закінчення готування їжі; - користуватися піччю, якщо дверцята або ущільнювачі дверцят перебувають у несправному стані, доки її не відремонтує фахівець; - залишати піч без нагляду, коли готується їжа або підігрівається в одноразовому посуді з пластику, паперу або інших легкозаймистих матеріалів; - самостійно регулювати або ремонтувати дверцята, панель керування, блокувальні контакти або будь-які інші частини печі; - виконувати операції з обслуговування або ремонту печі, пов'язані зі зняттям будь-яких кожухів і кришок, які забезпечують захист від випромінювання мікрохвильової енергії. 4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Вимкнути мікрохвильову піч натиснувши кнопку ”Стоп / Відміна“, відключити від електроживлення.
4.2.Видалити за допомогою вологої ганчірки залишки їжі або розлиту рідину. Особливо ретельно необхідно чистити і видаляти всі крихти і залишки їжі, що знаходяться між дверцятами і ущільнювачами печі для забезпечення надійного закривання дверцят
4.3. Видалити краплі жиру із внутрішніх поверхонь намиленою ганчіркою, потім ретельно змити ганчіркою залишки мила й протерти насухо. Не користуватися твердими або абразивними миючими засобами.
4.4. Скляний піднос можна мити вручну або в машині для миття посуду.
 4.5. Перевірити зовнішній та внутрішній стани мікрохвильової печі.
 4.6. Почистити зовнішні поверхні з використанням м'якого мила й теплої води, потім змити мило й насухо протерти корпус м'якою ганчіркою або паперовим рушником. Щоб запобігти ушкодженню внутрішніх елементів печі, не допускати, щоб вода просочилася у вентиляційні отвори.
4.7. Для чищення панелі керування відкрити дверцята, щоб запобігти 42 випадковому увімкненню печі. Витерти панель спочатку вологою, а потім одразу - сухою м'якою ганчіркою.
4.8. Після закінчення чищення натиснути кнопку «Стоп/Відміна».
4.9. Дверцята й ущільнювачі дверцят підтримувати в чистоті. Для чищення користуватися тільки м'якою ганчіркою й мильною теплою водою, потім змити мило й ретельно витерти насухо. Не користуватися абразивними матеріалами, такими як миючі порошки, металеві мочалки й пластикові подушечки.
4.10. Металеві поверхні якомога частіше протирати вологою ганчіркою.
4.11. Перш ніж здійснювати будь-які роботи з профілактики чи ремонту мікрохвильової печі, необхідно відключити її від електромережі через головний (автоматичний) вимикач.
4.12. Якщо пара сконденсується усередині або ззовні печі по периметру дверцят, то витерти панелі м'якою ганчіркою. Це відбувається, якщо мікрохвильова піч працює в умовах високої вологості. Це не свідчить про несправність печі.
 4.13. При виявленні несправностей, які не викликані відсутністю подачі електроенергії, звернутися за технічною допомогою до кваліфікованого спеціаліста.
 5. Вимоги до безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. При виникненні перешкод у роботі мікрохвильової печі негайно відключити її від електроживлення і звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста з ремонту мікрохвильової техніки.
 5.2. При появі диму не відкривати дверцята печі, а вимкнути мережевий шнур з розетки, щоб полум'я згасло без надходження повітря.
5.3. При виникненні пожежі в приміщенні негайно відключити всі електроприлади від мережі, викликати пожежну частину по телефону 101, повідомити адміністрацію навчального закладу, приступити до гасіння наявними засобами пожежогасіння.
 5.4. У разі отримання травм повідомити про це директора навчального закладу або особу, яка його заміняє, надати першу долікарську допомогу і звернутися до лікаря. 43
5.5. При ураженні електричним струмом негайно відключити напругу, організувати надання першої (долікарської) допомоги, а у разі необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 103.
5.6. Виконувати всі вказівки керівника робіт.

Інструкція з охорони праці під час експлуатації електричної плити
1. Загальні положення
1.1. Ця інструкція є обов'язковою для всіх, хто працює з електричною плитою.
1.2. Неправильна експлуатація електричної плити, недбалий догляд за нею можуть призвести до пожежі, вибухів, опіків та інших нещасних випадків. 1.3 До користування електричною плитою допускаються особи, які пройшли навчання щодо експлуатації побутових електричних приладів, перевірку знань та відповідний інструктаж з техніки безпеки, володіють технічним мінімумом з експлуатації і догляду за електрообладнанням.
1.4. Оператор, який отримав допуск до роботи з електричною плитою, проходить вступний інструктаж при прийомі на роботу, первинний — на робочому місці, повторний — кожних наступних три місяці.
1.5. Оператор повинен знати правила надання першої невідкладної допомоги та практичного застосування штучного дихання при ураженні електричним струмом.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Установку і перше введення в експлуатацію здійснювати згідно з інструкцією з експлуатації електричної плити, скориставшись допомогою тільки кваліфікованого спеціаліста з електрообладнання.
2.2. При установці плит повинно бути забезпечене надійне заземлення. Заземлення повинно відповідати правилам будови заземлення в електричних 56 установках із напругою до 1000 В.
 2.3. Перевірити приміщення щодо безпечних умов праці, наявності засобів індивідуального захисту від ураження електричним струмом
2.4. Переконатися в тому, що електрична плита неушкоджена. Експлуатація електричної плити у випадку виявлення ушкоджень неприпустима й може бути відновлена тільки після ремонту, проведеного кваліфікованим фахівцем. 2.5. Не робити спроб самостійного регулювання або ремонту будь-яких частин електричної плити.
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Включити плиту в електричну мережу, дотримуючись запобіжних заходів (сухі руки, наявність гумового килимка на підлозі, справність розетки тощо), установивши лімб датчика-реле в положення «Вкл.».
3.2. Підготувати продукти згідно з відповідними рекомендаціями та інструкціями, які додаються.
3.3. Усі операції з приготування на електричній плиті проводити, чітко дотримуючись вимог відповідних інструкцій.
3.4. При вмиканні плити повинна загорітися сигнальна лампа.
3.5. Не залишати електричну плиту без нагляду, частіше заглядати, щоб переконатися, що процес приготування проходить нормально.
3.6. У процесі роботи електричної плити слідкувати за наявністю електричної напруги.
3.7. Електричну плиту необхідно утримувати у чистоті, не допускати її забруднення.
3.8. При роботі з конфорками дотримуватись правил безпеки: - для запобігання опіків будьте обережні при переміщенні наплитного посуду; - не допускайте розливання на гарячу поверхню плити жиру та інших рідин; - пам'ятайте, що температура робочої поверхні конфорок досягає 450 °С.
 3.9. При роботі з плитою необхідно дотримуватися таких правил безпеки: - не допускайте проливання жиру та інших рідин на підлогу і стінки жарочної камери (пам'ятайте, що внутрішні поверхні камери нагріваються до 300 °С); - при замиканні електропроводки на корпус негайно відключіть плиту від 57 мережі і включіть тільки після усунення спеціалістами всіх несправностей. 3.10. Самостійно не ремонтувати будь-які частини електричної плити.
3.11. Виявивши несправність електричної плити, негайно викликати спеціаліста.
 4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Відключити плиту, установивши лімб датчика-реле в положення «Відкл.».
4.2. Очистити зовнішню поверхню від забруднення.
4.3. Видалити краплі жиру з внутрішніх поверхонь намиленою ганчіркою, потім змити ганчіркою мило й протерти насухо. Не користуватися твердими або абразивними миючими засобами.
4.4. Перевірити зовнішній та внутрішній стани електричної плити.
4.5. Почистити зовнішні поверхні з використанням м'якого мила й теплої води, потім змити мило й насухо протерти корпус м'якою ганчіркою або паперовим рушником.
4.6. Для чищення користуватися тільки м'якою ганчіркою й мильною теплою водою, потім змити мило й ретельно витерти насухо. Не користуватися абразивними матеріалами, такими як миючі порошки, металеві мочалки й пластикові подушечки.
4.7. Металеві поверхні якомога частіше протирати вологою ганчіркою.
4.8. Перш ніж здійснювати будь-які роботи з профілактики чи ремонту електричної плити, відключити її від електромережі зняттям плавких запобіжників або вимиканням автоматичного вимикача електрощита і повісити на рукоятку комутуючої апаратури плакат: «Не включати — працюють люди!», а також від'єднати у разі необхідності дроти електроживлення плити й ізолювати їх.
4.9. При виявленні несправностей, які не викликані відсутністю подачі електроенергії, звернутися по технічну допомогу до кваліфікованого спеціаліста.
4.10. До технічного обслуговування електроплити допускаються особи, які мають документ, що посвідчує право проводити ремонт електрообладнання. 4.11. Перед санітарною обробкою і зупинкою на ремонт відключати плиту. 58
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. При виникненні перешкод у роботі електричної плити негайно відключити її від електроживлення і звернутися по допомогу до кваліфікованого спеціаліста з ремонту електротехніки.
 5.2. Якщо ви помітили дим, відключати мережевий шнур плити від розетки. 5.3. При виникненні пожежі в приміщенні негайно відключити всі електроприлади від мережі, викликати пожежну частину за телефоном 101, повідомити адміністрацію навчального закладу, приступити до гасіння наявними засобами пожежогасіння.
5.4. У разі отримання травм повідомити про це директора навчального закладу або особу, яка його заміняє, надати першу долікарську допомогу і звернутися до лікаря.
5.5. При ураженні електричним струмом негайно відключити напругу, організувати надання першої (долікарської) допомоги, а у разі необхідності викликати швидку допомогу за телефоном 103.
5.6. Виконувати всі вказівки керівника робіт.













Немає коментарів:

Дописати коментар